Iyengar yoga tvoří celosvětově nejucelenější a nejpreciznější systém jógových cvičení. Byla vytvořena mistrem B.K.S. Iyengarem, který ji nejprve praktikoval sám na sobě a tím se zbavil řady tělesných neduhů a nalezl duševní rovnováhu. Mistr B.K.S.Iyengar je doposud žijící Ind, který stále učí yogu ve svém institutu v indické Pune.

Detail Iyengar Yoga

Tento systém jógy je oblíbený pro svou přesnost v pozicích a smyslu pro detail. V lekcích se používají pomůcky jako jsou bolstery, bloky, pásky, deky atd. U začátečníků pomáhají pomůcky při rovnováze a dosažení správného nastavení pozice. U pokročilejších studentů jsou pomůcky vnímány jako další učitel, který pomáhá pochopit složitější pozice. Lekce jsou stavěny v cílených sekvencích, které na sebe cíleně a logicky navazují. V jednotlivých pozicích se dbá na to, aby došlo k maximální centraci všech kloubů a následné vyvážené svalové práci.

Lekce jsou vedeny precizně proškolenými učiteli, kteří jsou připraveni k důkladnému slovnímu vedení a manuální korekci žáka v pozicích. Výhodou učení jógy na našem rehabilitačním oddělení je vysokoškolsky vzdělaná fyzioterapeutka, která jako instruktorka dokáže zvláště efektivně využít jednotlivých pozic (asán) k léčebným účelům u pacientů s bolestmi zad nebo kloubů.

Cílem učení lekcí Iyengar jogy je dosažení maximální vyrovnanosti jak na fyzické, tak psychické úrovni. Lekce posilují rovnováhu, dodávají sílu a flexibilitu svalům. Lekce jogy jsou určeny všem, najde si zde každý co potřebuje, ať už je to vrcholový sportovec nebo začátečník všech věkových kategorii. Jóga je určena i pro pacienty s bolestmi zad, bolestmi po operacích a přetrvávajícími bolestmi po úrazech. Velmi oblíbené je cvičení Iyengar jogy i u osob trpících nadváhou neboť dochází k formování postavy a redukci váhy.

Iyengar yogu si k nám můžete přijít zacvičit
čtvrtek 16.00 – 17.00